Вихід є!

Трійця: що, власне, святкуємо?

Букети із трав від злих духів
Перед святом Трійці в усіх людних місцях бабусі продають дуже незвичайні букети. В них аїр болотний, полин, любисток, пижма, м’ята і різні польові квіти, ніби зібрані в букет не просто так, а зі змістом.

Сенс і справді в цьому бачили наші предки-слов’яни, які ще не знали християнства. Такими букетами і травами встеляли підлогу в будинках і всіляко прикрашали рослинами житло, щоб захиститися від злих духів і залучити добрих. Прикріпив, наприклад, пучок полину над вхідними дверима – і темним силам вхід закритий.
Люди боялися нечисті, тому намагалися дотримуватися обрядів і звичаїв, вірячи, що пучок аїру або полину захистить їх від зла...

Троїцькі пристрасті: нареченої, гуляння й... небіжчики
Багато ритуалів пов’язані з культом рослинності. Джерело, до якого зараз звертаються за інформацієй, – Вікіпедія – говорить: «Українці вважали, що Трійцю святкують тому, що в цей день Господь створив Землю і засіяв її рослинами». Ось так м’яко відводять нас від суті свята! 

Але далі – цікавіше! Свято в давні часи включало в себе дівочі гуляння – там хлопці вибирали наречених. Але крім того у Троїцькі дні поминали потопельників або всіх померлих. Цитата з Вікіпедії: «В Україні вірили, що на Зелені свята (інша назва Трійці) небіжчики вдруге (після Пасхи) виходять на світло із землі». (До речі, хтось таке бачив?)

Чим не привід повеселитися... І народ веселився: пекли пироги і короваї, плели вінки з гілок і квітів, молодь танцювала в лісах і луках – напевно, щоб знову-таки показати темним силам, що їх ніхто не боїться.

Сьогодні навряд чи люди будуть вистилати травою підлогу в будинку і кріпити на вході обереги. Букети купують, тому що так прийнято. Йдуть на природу, тому що літо, зелень, тепло. І відпочивають, хто як звик. Часто навіть не уявляючи справжньої величі свята Трійці...

У чому велич Трійці?
Це свято ще називається П’ятидесятниця. Якраз на 50-й день після Пасхи християни дуже ревно молилися, і зійшов на них Дух Святий. Як і обіцяв їм Ісус Христос, тепер до кінця віку Дух Святий буде на землі, всюди, де Його звуть, де в Ньому є потреба. І саме Він захищає від злих сил!
Про це написано в Біблії, в книзі Дії Апостолів. Але ніде немає слова «Трійця». Цей термін допомагає зрозуміти, що Той Бог, Який створив все, являє Собою Трійцю: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух.
Це велика і глибока тема, яку в двох словах не розкрити. Ми до неї повернемося не раз. 

Просто знай: твій оберіг, твій Захисник, твій Спаситель від зла – не пучок трави, а Бог! Згадай про це у свято Трійці.
Я і Бог