Вихід є!

Залежність та її небезпеки

Усі ми від чогось або від когось залежимо: від батьків, від погоди, від коливань курсу долара... Але залежність – це інше. Це приходить поступово, і якось непомітно стає моторошно, людина відчуває розпач і безнадію. А буває і так, що залежність загрожує життю і здоров’ю.

Якщо б тебе попросили описати стан залежної людини, продовжити фразу «Залежність – це...», що б тобі спало на думку в першу чергу?
Хвороба? Рабство? Безпорадність? Утрата контролю? Зламана воля? Коли людина ненавидить те, що робить, але не може зупинитися? Вона ніби в павутинні... І на ногах гирі, які не дають можливості йти...
Дійсно, всі ці слова підходять для визначення залежності. Але звідки прийшло до людини це зло?

Залежність стала частиною людської історії вже дуже давно. Наркотики, наприклад, були відомі ще у Стародавньому Єгипті. Ними бавилися і у Вавилоні, і в Стародавній Греції й у Римі. Знали, що таке наркотики, в Індії, в Китаї і навіть на Крайній Півночі.
Правда, знали далеко не всі. А ось в епоху Відродження наркозалежність набула масового характеру. А що, зручний засіб для поневолення аборигенів колоній! Звідти і повезли в Європу наркомісткі речовини, а на їх основі вже з’явилися нові типи психоактивних речовин

Отже, залежність – це нав’язлива потреба у здійсненні певного виду дій для того, щоб змінити свій настрій, зазвичай – щоб нібито зняти стрес. Способи дуже різні: від вживання алкоголю або нікотину до заподіяння кому-небудь зла чи болю. Тимчасово приходить відчуття задоволення – і реальність здається не такою болючою. А потім – повернення в неї ж, з усіма її проблемами, і жодна з них не зникає сама собою. Але, навіть розуміючи це, людина робить знову і знову те, що її поступово вбиває...

Статистика невтішна: 80% людей уникають болісної реальності, вживаючи хімічні речовини або використовуючи певний тип поведінки.

Припускаємо, що ти тут не просто заради цікавості. Якщо ти ставиш собі питання, чи можна позбутися від залежності, ось відповідь: так! І можна, і потрібно, і реально!

Найчастіше люди використовують три методи. Які?
Обов’язково розкажемо. Слідкуй за нашими публікаціями!
Здоров'я