Вихід є!

Свобода — це красивий образ, мрія чи реальність?

Та вас, брати і сестри, Бог покликав до вільного життя...

 Галатів 5:13


Я вільний, немов птах в небесах!

Я вільний! Я забув, що значить страх.

Я вільний з диким вітром нарівні!

 Я вільний наяву, а не уві сні!


 Маргарита Пушкіна,

 Валерій Кипелов


Чи можеш ти сказати, що ти вільний, неначе птах в небесах? Що ти летиш по життю,розкинувши крила, над марнотою і проблемами? І реально відчуваєш, що спіймав потік вітру? І ти щасливий: у тебе досить сил піднятися на таку висоту, коли ти раптом сам стаєш тим вітром? І розумієш, що в тебе вистачить сміливості ловити цей потік, як тільки цього забажаєш?


Реальність, яку у нас вкрали
Є Божий план для життя людини, а є диявольський. Божий задум — щоб ми були вільні вибирати правильні рішення і жити гідно. А ворог бажає зробити з нас посміховисько, потворну подобу людини — і перетворити наше життя на пекло. Диявол хоче тільки одного: вкрасти Божий задум і нав'язати свій.


 Божий план

Якщо ми покликані до свободи, значить, народжуємося вільними. Ми маємо свободу мислити, робити те, що подобається, радіти життю і насолоджуватися ним, адже ми ще діти! 

 Все прекрасно, коли ти дитина. Тільки немає розуміння, що в житті бувають небезпеки. Тому є процес виховання, коли малюка вчать розрізняти добро і зло, тобто, за великою мірою, допомагають виживати в дорослому світі. Коли закладено правильну основу, легше будувати на ній життя. І в серці завжди буде віра: Бог підкаже, допоможе.


 Диявольський план

За бажанням отримати слухняну дитину, батьки / вихователі / вчителі = дорослі тиснуть на неї, ламаючи психіку. І замість послуху отримують або наляканого звіра, або бунтівника, який чинить опір будь-якій силі, що впливає на нього. Рано чи пізно ця стиснута пружина розправляється - і руйнує себе або все і всіх поруч. А наляканий звір може завдати шкоди собі та іншим ...

 Ось він, диявольський план: спотворити розуміння про свободу і направити дії людини в русло руйнування. Як правило, руйнує такий бунтівник не тільки своє життя, а й життя близьких йому людей. Диявол вкрав Божий план і зловтішається над ним...


Така різна свобода
Ось і виходить, що слово «свобода» для кожного наповнене своїм змістом. Свобода для ув'язненого одна, а для жертви домашнього насильства — інша. Для співробітників начальника-тирана, свобода відрізняється від свободи в розумінні чоловіка, затюканого суворою матір'ю ...

Але в кожному разі у волі є спільна риса. Вільним можна назвати того, хто сам відповідає за все, що відбувається в його житті. Він приймає рішення — і потім нікого не звинувачує в наслідках, навіть якщо вони невдалі. Він розуміє цінність всіх своїх дій, і щоб не сталося, несе відповідальність не уряд, важке дитинство або погана погода, а він сам.


Що робити, якщо в житті вже щось пішло не так?
Минулого не змінити. Та його можна залишити, пробачити себе за помилки і зробити новий старт! Самому це складно: воно так і тягнеться до тебе своєю липкою павутиною.
 Попроси Бога допомогти тобі! Допомогти відсікти зв'язок з минулим, пробачити себе та інших людей і жити по-новому, в радості і надії, бути вільним наяву! У Бога завжди є вихід!

 Віримо, що у тебе це вийде! А якщо потрібна допомога — напиши нам!
Я і Бог